DOKTORA SOR
1000 sola karakterler

6 Yıl Önce Dondurulan Sperm İle Baba Oldu

İzmir'de 6 yıl önce 'testis kanseri' tanısı konulan 25 yaşındaki Okan Ünsel, tedavi öncesinde doktorunun önerisiyle dondurttuğu spermleri sayesinde baba oldu. Ameliyat sonrasındaki tetkiklerde bir tek canlı sperm hücresi kalmadığı için 'baba olamaz' denilen Ünsel, dondurulmuş spermleriyle 25 yaşındaki eşi Evin Ünsel'e uygulanan tüp bebek tedavisi sonucunda hayaline kavuştu. Eşi Evin ile mutluluk içinde kızları Ekin'i kucağına alan Okan Ünsel, "Mucize yaşıyoruz" dedi.
Okan Ünsel’e evlenmeden önce yumurtalık kanseri teşhisi konuldu ve ameliyat olması gerektiği söylenildi. Fakat ameliyattan sonra sperm üretimi eskisi gibi olmaz denildi. Ünsel'e ileride baba olmak istiyorsa spermlerini dondurtmasını önerdi. Ünsel bu öneriyi yerine getirdi ve kanser ameliyatı olacağı gün aynı hastanede spermleri donduruldu.
Ameliyatın ardından çalışmaya başlayan Okan Ünsel, kötü günleri geride bırakıp sağlığına kavuştu. Ancak ameliyat öncesi normal olan sperm testleri ameliyat sonrasında kötü çıktı. Rapordaki 'canlı tek bir sperm hücresine rastlanmadı' ibaresi Ünsel'i üzdü.


EVLENMEDEN ÖNCE SÖYLEDİ
Okan Ünsel, Mart 2016'da İzmir Kent Hastanesi Yoğun Bakım Kliniği'nde çalışan hemşire Evin Bor ile yaşamını birleştirmeye karar verirken, sevdiği kadına yaşadıklarını, tetkik sonuçlarını, baba olamayacağını açık dille anlattı. Evin hemşire, eşinin çocuk sahibi olma arzusu karşısında Ünsel'e dondurulmuş spermleriyle tüp bebek tedavisine başvurmayı önerdi. Dondurulmuş spermlerle elde edilen embriyonun transferi sonrasında Evin hemşire hamile kaldı. Evin Ünsel, 22 Temmuz'da 'mucize' dedikleri bebekleri Ekin'i dünyaya getirdi.


EKİN BEBEK MUTLULUĞU
2 kilo 970 gram ağırlığında, 48 santimetre boyunda dünyaya gelen bebeğinin doğumunu beklerken büyük heyecan yaşadığını belirten genç baba Okan Ünsel duygularını şöyle dile getirdi:
"Doktorum kanser ameliyatı öncesinde spermlerimi dondurtmamı önerirken ben yaşayıp yaşamayacağımı düşünüyordum. Şimdi bakınca o gün doktorumun doğru önerisi, benim de o öneriyi dikkate almam sayesinde bugün bir mucizeyi yaşıyoruz. Ameliyattan sonra sperm sonuçlarım negatifti. Hiçbir zaman çocuk sahibi olamayacaktım. Dondurulan sperlerim sayesinde baba oldum. Bütün doktorlarıma çok teşekkür ediyorum. Mutluluğumuzu anlatacak sözcük yok."
Genç anne Evin Ünsel, "Eşimin çok çocuk istediğini, olmayacağı için çok üzüldüğünü biliyordum. Benim için dondurulmuş spermlerinin az, canlı olması yeterli umuttu. Çocuğumuzun olacağına çok inanıyordum. Ekin bir mucize. Çok mutluyuz" dedi.

Kaynak: Hürriyet
  • İZMİR: Şair Eşref Bulvarı 1408 Sok. Meriç Ap. No.7 K.2 D.5 Alsancak / İzmir
    İzm: (0232) 464-2055 - (0530) 877-1057
    İst: (0536) 828-2490
    Whatsapp: (0536) 828-2490

SOSYAL MEDYA
Sosyal medya hesaplarımız üzerinden videolarımızı izleyebilir, dilerseniz sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.