DOKTORA SOR
1000 sola karakterler
3 Farklı Hastalık için 'Kapalı Çözüm' Bulundu 3 Farklı Hastalık için 'Kapalı Çözüm' Bulundu
3 farklı hastalık için kapalı çözüm bulundu
Op. Dr. Burak Zeybek, Prof. Dr. Fatih Şendağ, Op. Evrim Berberoğlu ve Op. Dr. Alper Bilerden oluşan ekip, laparosko-pik ameliyat yöntemini uygulayıp hastaları iyileştirdi.
izmirdeki Universal Ege Sağlık Hastanesinde farklı şikayetleri olan 3 kadına, laparoskopik (kapalı) yöntemle ameliyat uygulandı ve 3 hasta da kısa zamanda sağlığına kavuştu. Zonguldakın Devrek ilçesinde yaşayan 160 kilo ağırlığındaki Habibe Soylunun (59) rahim ve yumurtalığı,Prof. Dr. Fatih Şendağ ve Op. Dr. Alper Büer tarafından kapalı yöntem ameliyatıyla alındı.Soylu, "Yaşadığım bölgedeki tüm hastaneleri gezdim. Ancak kilo verdikten sonra ameliyat olabileceğimi söyledi. Ama şimdi sağlığıma kavuştum" dedi.
Çabuk iyiieştiler
Açık ameliyatlarda kesi büyük olduğu için özellikle aşırı kilolu kadınlarda ameliyat sonrası dönemde dokuların iyileşme süreci uzama ve enfeksiyon riski bulunduğunu belirten Prof. Dr. Şendağ, kapalı yöntemle
ameliyat gerçekleştirilerek hastanın bir gün içinde taburcu olması sağlandığını dile getirdi. Hatice Paçunun da (30) yumurtalıklarında çikolata kisti denilen endometriozis rahatsızlığı tespit edildi. Paçun, kistlerin yine kapalı yöntemle alınmasının ardından sorunsuz şekilde hamilelik geçirerek bebek sahibi oldu. Afyonda öğretmenlik
yapan Meral Özsoyun (36) rutin kontrollerinde 6 ay önce rahim içi ve rahim dışında 3 tane myom saptandı.Yaptığı araştırmayla daha çabuk iyileşeceği ve sağlık açısından daha az risk taşıdığı için kapalı yöntemle ameliyat olmak isteyen Özsoy, Prof. Dr. Şendağ ve Op. Dr. Zeybek tarafından sağlığına kavuşturuldu.
YeniAsir-16.12.2012

Siz ne düşünüyorsunuz?

  • İZMİR: Şair Eşref Bulvarı 1408 Sok. Meriç Ap. No.7 K.2 D.5 Alsancak / İzmir
    İzm: (0232) 464-2055 - (0530) 877-1057
    İst: (0536) 828-2490
    Whatsapp: (0536) 828-2490

SOSYAL MEDYA
Sosyal medya hesaplarımız üzerinden videolarımızı izleyebilir, dilerseniz sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.