DOKTORA SOR
1000 sola karakterler
İzmirde, yumurtalıklarındaki enfeksiyon nedeniyle ölümden dönen, daha sonra laparoskopik yöntemle 5 saat süren operasyonla sağlığına kavuşan 29 yaşındaki Pınar Surat, normal yollarla hamile kalma şansını yitirdi. Ama tüp bebek yöntemiyle, hamile kalan kadının Coşkun adını verdiği bir oğlu oldu

İzmirde yaşayan Pınar Surat ile 30 yaşındaki Volkan Surat 2.5 yıl önce evlendi. Her şey iyi giderken, yaklaşık 1.5 yıl önce Pınar Surat, şiddetli kasık ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Sağ yumurtalığında apse olduğu belirlenen genç kadın ameliyata alındı. Pınar Surat iyileşmeyi umut ederken, 10 gün kadar sonra yeniden ateşlenip kasıklarında aynı ağrılar başladı. Enfeksiyonun sol yumurtalığa sıçradığı, ancak hayati risk nedeniyle ameliyat edilemeyeceği söylendi. Surat, bu kez İstanbulda bir doktordan randevu aldı. Ameliyat için İstanbula gitti.
DOKTOR "MASADA KALIRSIN" DEDİ, AMELİYATTAN VAZGEÇTİ
Ancak doktoru, hayati risk nedeniyle ameliyat edemeyeceğini söylediği genç kadını ameliyat masasından kaldırdı. Pınar Surat, İzmirde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Fatih Şendağa yönlendirildi. İzmir Kent Hastanesinde gerçekleşen laparoskopik ameliyat yöntemiyle yumurtalıklarını, yumurtalık kanallarını saran apse, 5 saatte temizlendi. Enfeksiyon nedeniyle hasarlanan yumurtalık kanalları alınan Suratın normal yollardan anne olma şansı kalmadı. Operasyondan üç ay sonra tüp bebek yöntemi uygulanan Pınar Surat, ilk denemede hamile kaldı, 4 gün önce de İzmir Kent Hastanesinde doğum yaptı, 52 santim uzunluğunda, 3 kilo 400 gram ağırlığında, Coşkun adını verdiği oğlunu kucağına aldı.
"MUCİZELER YAŞIYORUM"
Pınar Surat yaşadıklarını şöyle anlattı:
"İlk ameliyatımı İzmirde bir eğitim ve araştırma hastanesinde oldum ama apse tam temizlenmemiş, ikinci kez ameliyat gerekti. Bu kez İstanbulda ameliyat için gün aldım. Hastaneye gittik, anestezi uzmanı geldi. Önlüğümü giydim. Ameliyata hazırdım. O sırada doktor geldi. Benim ilk ameliyatımı yapan doktorumla konuşmuş. O da sakın ameliyatı yapma, riskli demiş. Doktor, ameliyatımı yapmadı. Yumurtalıklarımda yapışıklık varmış, organ zedelenmesi olmuş. O yüzden vazgeçtiğini söyledi. İyice panikledim, çünkü hayatımın ciddi tehlikede olduğunu anladım. Son umut Prof. Dr. Fatih Şendağa başvurdum. 17 Şubat 2013tarihinde kapalı yöntemle ameliyat oldum. Dokturum bize çocuğumuzun da olabileceğini söyledi. 18 Şubat 2014te de tüp bebek yöntemiyle anne oldum. Ölüm riskinden anne olmaya bir yılda çok acılar çektim, mucizeler yaşadım. Hayatta kalmam da bebeğimin olması da mucize."
"NORMAL YOLLA HAMİLE KALAMAZDI"
Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Şendağ, "Pınar Surata bir daha çocuk sahibi olamayacağı, hayati tehlikesinin olduğu, ameliyat olursa riske gireceği söylenmiş. Gerçekten de gördüğüm en kötü görüntülerden biriydi. Çok ciddi yumurtalık apsesi vardı. Bunları 5 saatlik bir operasyonla temizledik. Rahim ve yumurtalıkları koruyucu cerrahi yaptık, Pınar hayata döndü. Hayatı kurtulsun diye bakıyordu sonra bebek sahibi olmak istedi. Yumurtalık kanalları apse dolayısıyla tahrip olmuştu. Onları çıkarmamız gerekiyordu. Yumurtalık kanalları alındı bu durumda tek yol tüp bebekti. Şimdi anne olmanın mutluluğunu yaşıyor" dedi.

21 Şubat 2014 Mucize bebek Coşkun

mucizeb

Siz ne düşünüyorsunuz?

  • İZMİR: Şair Eşref Bulvarı 1408 Sok. Meriç Ap. No.7 K.2 D.5 Alsancak / İzmir
    İzm: (0232) 464-2055 - (0530) 877-1057
    İst: (0536) 828-2490
    Whatsapp: (0536) 828-2490

SOSYAL MEDYA
Sosyal medya hesaplarımız üzerinden videolarımızı izleyebilir, dilerseniz sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.