DOKTORA SOR
1000 sola karakterler
Prof. Dr. Fatih Şendağ Prof. Dr. Fatih Şendağ

Her zaman söylerim: ‘’ Bir doktorun başarısı hastasının sağlık sorununa bağlı yaşam kalitesinin yükseldiğini görmektir.

Ama bir öğretmenin başarısı ise öğrencilerinin başarısını görmektir’’ . Bugün bu açıdan çok mutluyum. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1. cilik ile mezun olan Sayın Fatih ŞENDAĞ bir başarıdan bir başarıya imza atıyor.

Tam göbekten girerek 2.5 cm’lik tek bir delikten robot yardımıyla rahim ve yumurtalıkları çıkardı. Aslında bu tip bir ameliyatı uygulayan dünyada birkaç kişi var. Fatih ameliyatı İzmir’de yaptı ve bu ameliyat tüm dünyada aynı anda canlı olarak internet üzerinden yayınlandı. Konusunda uzman en az 5.000 hekim izledi.

Sevgili Fatih’in bu muhteşem başarısı eğitimine katkıda bulunmuş tüm öğretim üyelerini sonsuz mutlu etti. Ama bir şeyi hiç unutmamak lazım. O da: Fatih, Çukurova Üniversitesinden mezun.

İzmir Ege Üniversitesinde kadın hastalıkları ve doğum hekimi olmak üzere eğitimini tamamladı. Bu arada ben onu Adana’ya kazandırmak istiyordum.

Ama beceremedim. Ege Üniversitesinde başta Onur Bilgin olmak üzere bizden daha çevik davranıp kliniklerine kazandırdılar. Ege Üniversitesi doğum kliniği Türkiye’de ilk tüp bebeği yaparak büyük bir başarıya imza atmıştı.

Şimdi de Laparoskopik ve Robotik Cerrahi eğitim merkezi açarak yeni bir başarıya imza atmakla kalmadı, tüm dünyanın saygı duyduğu eğitim merkezi haline geldi. Ben Ege Üniversitesinin Laparoskopik Cerrahi eğitimindeki gayretlerini gördüğümde hayran olmuştum.

Aslında biz de Çukurova Üniversitesinde bu tip bir eğitim programı hayal ediyorduk. Ne var ki, birçok açıdan Ege Üniversitesi bizden daha atik davrandı ve başarıdan başarıya koştu.

Sayın Prof. Dr. Fatih Şendağ’ın şahsında tüm Ege Üniversitesi kadın doğum kliniğini tebrik ediyor ve şapka çıkararak selamlıyorum.


PROF. DR. OKTAY KADAYIFÇI
izlenenhaber.com
Screenshot 3

Siz ne düşünüyorsunuz?

  • İZMİR: Şair Eşref Bulvarı 1408 Sok. Meriç Ap. No.7 K.2 D.5 Alsancak / İzmir
    İzm: (0232) 464-2055 - (0530) 877-1057
    İst: (0536) 828-2490
    Whatsapp: (0536) 828-2490

SOSYAL MEDYA
Sosyal medya hesaplarımız üzerinden videolarımızı izleyebilir, dilerseniz sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.