DOKTORA SOR
1000 sola karakterler
Türkiye'de İlk Defa Tek Delikli Laparoskopik Ameliyatla Rahim Alındı Türkiye'de İlk Defa Tek Delikli Laparoskopik Ameliyatla Rahim Alındı
İlk kapalı rahim ameliyatı Ege Üniversitesi Hastanesinde yapıldı. Ayten Bakinin rahmi, göbek deliğinden girilerek çıkarıldı. Bu yöntem, vücutta hiç iz bırakmıyor

Cerrahlardan başarı
EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde bir ilk gerçekleştirildi. Kadın ve Doğum Hastalıklarından Doç. Dr. Fatih Şendağ başkanlığındaki ekip, laparoskopik (kansız ve bıçaksız kapalı operasyon) yöntemi rahim ameliyatında denedi. 43 yaşındaki Ayten Bakinin rahmi, göbek deliğinden girilerek alındı.

"Kimse inanmayacak.."
İKİ çocuk annesi Bakinin vücudunda iz kalmadı. O bile buna çok şaşırdı, "Ameliyat olduğuma kimse inanmayacak, çünkü hiçbir yerimde iz yok. Oysa karnımın boydan boya kesileceğini düşünüyordum. Bu yöntem önerilince kabul ettim. Hem iyileştim hem de bıçak yarasından kurtuldum, çok mutluyum" dedi.

Riskleri de oldukça az
Doç. Dr. Şendağ da laparoskopinin estetik sorunlar yaratmadan iyileşme sağladığını, bu nedenle önemli olduğunu ifade etti, şöyle konuştu: "Ayrıca tedavi süresi de kısa. Hasta, operasyonun ertesi günü taburcu ediliyor. Olası risk de az. Kadın hastalıklarında artık bu yöntemi uyguluyoruz.

(Milliyet Ege)Siz ne düşünüyorsunuz?

  • İZMİR: Şair Eşref Bulvarı 1408 Sok. Meriç Ap. No.7 K.2 D.5 Alsancak / İzmir
    İzm: (0232) 464-2055 - (0530) 877-1057
    İst: (0536) 828-2490
    Whatsapp: (0536) 828-2490

SOSYAL MEDYA
Sosyal medya hesaplarımız üzerinden videolarımızı izleyebilir, dilerseniz sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.