DOKTORA SOR
1000 sola karakterler
×

Uyarı

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 808
Assisted Hatching (Destekli Yuvalama) Assisted Hatching (Destekli Yuvalama)
“Destekli Yuvalama” olarak da adlandırılan Assisted Hatching Yöntemi, Embriyo’nun Rahim Duvarı’na ulaşamadığı durumlarda uygulanmaktadır.

Döllenme gerçekleştirilerek Embriyo gelişimi sağlanmasına rağmen gebelik elde edilememesi sorunu, Kısırlık tedavilerinde en çok karşılaşılan sorunlardan biridir.

Gerekli prosedürler uygulandıktan sonra Embriyo’nun Rahim içine yerleştirilmesi aşamasında problem yaşanabilmektedir. Normal durumlarda söz konusu aşamada büyüme ve bölünme durumunu devam ettiren Embriyo, belirli bir boya ulaşmasıyla birlikte “Zona Pellusida” zarını yırtarak Endometrium dokusunun derinliklerine ulaşır ve yine büyümeye devam eder. Bahis konusu sorun Embriyo’nun bu periyodu gerçekleşmediği durumlarda yaşanır.

İlerleyen yaşlarda olan, başarısız deneme geçmişi bulunan ve Zona Pellusida zarı kalın olan hastalarda Embriyo’nun Rahim Duvarı’na yerleşememe sorunu ile daha çok karşılaşılmaktadır.

Assisted Hatching yöntemi Embriyo’nun Rahim Duvarı’na ulaşmasını kolaylaştırmak üzere uygulanır. Yöntem uygulamalarında kısaca Embriyo’nun etrafındaki zarda delik açılarak sonuca ulaşılır. Bunun için Transfer aşaması öncesinde Mekanik ve Kimyasal yöntemlere yer verilir.
Bu kategoriden diğerleri: « Tüp Bebek Maliyeti Çoğul Gebelikler »

Siz ne düşünüyorsunuz?

  • İZMİR: Şair Eşref Bulvarı 1408 Sok. Meriç Ap. No.7 K.2 D.5 Alsancak / İzmir
    İzm: (0232) 464-2055 - (0530) 877-1057
    İst: (0536) 828-2490
    Whatsapp: (0536) 828-2490

SOSYAL MEDYA
Sosyal medya hesaplarımız üzerinden videolarımızı izleyebilir, dilerseniz sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.