Turkish Turkish

Assisted Hatching (Destekli Yuvalama)

Assisted Hatching (Destekli Yuvalama)
“Destekli Yuvalama” olarak da adlandırılan Assisted Hatching Yöntemi, Embriyo’nun Rahim Duvarı’na ulaşamadığı durumlarda uygulanmaktadır.

Döllenme gerçekleştirilerek Embriyo gelişimi sağlanmasına rağmen gebelik elde edilememesi sorunu, Kısırlık tedavilerinde en çok karşılaşılan sorunlardan biridir.

Gerekli prosedürler uygulandıktan sonra Embriyo’nun Rahim içine yerleştirilmesi aşamasında problem yaşanabilmektedir. Normal durumlarda söz konusu aşamada büyüme ve bölünme durumunu devam ettiren Embriyo, belirli bir boya ulaşmasıyla birlikte “Zona Pellusida” zarını yırtarak Endometrium dokusunun derinliklerine ulaşır ve yine büyümeye devam eder. Bahis konusu sorun Embriyo’nun bu periyodu gerçekleşmediği durumlarda yaşanır.

İlerleyen yaşlarda olan, başarısız deneme geçmişi bulunan ve Zona Pellusida zarı kalın olan hastalarda Embriyo’nun Rahim Duvarı’na yerleşememe sorunu ile daha çok karşılaşılmaktadır.

Assisted Hatching yöntemi Embriyo’nun Rahim Duvarı’na ulaşmasını kolaylaştırmak üzere uygulanır. Yöntem uygulamalarında kısaca Embriyo’nun etrafındaki zarda delik açılarak sonuca ulaşılır. Bunun için Transfer aşaması öncesinde Mekanik ve Kimyasal yöntemlere yer verilir.

İletişim Kanallarımız

Kültür Mah. Dr. Mustafa Enver Bey Cad. No:18 Doğan Apt Kat:1 Daire:1   35220 Alsancak-Konak/İZMİR
İzmir: (0232) 464 20 55 ve (0530) 877 10 57
Whatsapp: (0530) 877-10-57
dr@fatihsendag.com

İletişim Formu

Copyright © 2022 Prof. Dr. Fatih Şendağ www.fatihsendag.com.

Lütfen telefon numaranızı girin
sizi arayıp bilgi verelim.

We are calling your phone

0:00

Thanks,
We will call you back soon.

Doktora Danış Formu

Beni geri arayınız
Sizi aramamızı ister misiniz?

Whatsapp
Whatsapp iletişimi

Bana Ulaşın

Bana Ulaşın

Close