• (0232) 464-20-55
  • (0530) 877-10-57
  • (0536) 828 24 90
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tüp Bebek Maliyeti

Tüp Bebek Maliyeti
Tüp Bebek Maliyeti

Tüp bebek tamamen özel yapıldığında da maliyetine baktığınızda kurumlar arasında maliyet değişebiliyor ama ortalama olarak ilaçlar ile beraber 8000 lirayı (2015 yılı için) bulan bir maliyeti oluyor. Tabi bunun birkaç sefer yapıldığını düşünün artı ekstra işlemler olduğunu düşünün. Hem maddi olarak hem de manevi olarak yıpratıcı bir süreç, dolayısıyla hastaları düşünüyorsunuz dokuz yıldır uğraşan, 13 yıldır uğraşan çok uzun süredir uğraşanları düşündüğümüzde gerçekten ekonomik olarak da çok yıpratıyor. Dolayısıyla mutlaka biz her başarısızlık ardından yani bir tüp bebek uyguladık ve gebelik elde edemedik, hastayı tekrar ikinci bir denemeye almadan çok dikkatli olarak tekrar değerlendiriyoruz. Yani her şeye tekrar bakıyoruz bulduğumuz olumsuz bir şey varsa onu düzelterek şansını yükselterek ikinci deneme yapmaya gayret gösteriyoruz. Gebelik bazen genetik faktörlerden dolayı olabiliyor örneğin bayanın her şeyi gayet iyi yumurtalıkları gayet iyi ve zengin fakat embriyoyu yerleştiğimizde gebe olamıyor. Hasta o zaman daha da sıkıntıya geliyor. Dolayısıyla yani her şey iyi olsa da içeri yerleştirildiğinde de %100 tutulmuyor, genetik yapıda sorun olabiliyor. Bizim embriyo çok iyi dememiz genetik yapısını iyi olduğu anlamına gelmiyor dolayısıyla biz böyle hastalarda aynı zamanda biz genetik incelemede öneriyoruz. Diyoruz ki embriyolardan biyopsi alalım bu 3. Gün biyopsisi olabiliyor veya 5. Gün biyopsisi olabiliyor. Bugün o teknolojilerde çok gelişti sağlıklı embriyoyu seçelim ve o sağlıklı embriyoyu verelim. Gerçekten böyle hastalarda görüyoruz mükemmel embriyolar var ama bunları incelediğimizde 10 embriyodan bir tanesi sağlıklı ve o birini yani sağlıklı olanı verdiğinizde gebelik elde etme şansınız artıyor.

Tüp Bebek Tedavisinde Devlet Desteği

Tüp bebek tedavisi yaptırmak isteyen ailelerin bazılarına devlet iki tüp bebek deneme desteği veriyor. Tabi bu destekten yararlanmak için bireylerin belirli kriterlere uyması gerekmektedir. Her tüp bebek tedavisi görecek aileye destek verilmiyor. Eğer heyetten tüp bebek tedavisi için olumlu bir rapor çıkarsa devlet belirli bir ödeme yapıyor.  Tabi bu destekler tamamen ücretsiz değil belirli farklar ödeniyor. Fakat kendi imkanlarınız ile yaptıracağınız tüp bebek tedavisinden daha az maliyetli oluyor.

Tüp Bebek Tedavisinde Devletten Destek Almak İçin Gereken Kriterler

Tüp bebek tedavisi uygulanacak hastaların devlet desteği alabilmeleri için birtakım kriterlere uygun olması gerekiyor. Tüp bebek tedavisi görecek ailedeki bireylerin yaşına, sperm sayısına, sperm kalitesine, daha önce geçirdiği işlemlere, kaç yıldır gebe kalamadığına kaç yıldır kısırlık sorununun olduğuna, yumurtalık rezervlerine, bakılıyor. Eğer bunlar belirlenen kriterlere uygunsa o zaman tüp bebek tedavisi için rapor çıkartılıyor.

İletişim Kanallarımız

Şair Eşref Bulvarı 1408 Sok.
Meriç Ap. No.7 K.2 D.5 Alsancak / İzmir
İzmir: (0232) 464 20 55 ve (0530) 877 10 57
Whatsapp: (0536) 828 24 90
dr@fatihsendag.com

İletişim Formu

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
Copyright © 2019 Prof. Dr. Fatih Şendağ www.fatihsendag.com.

Merhaba whatsapp ile hemen bize ulaşabilirsiniz eğer email yollamak isterseniz dr@fatihsendag.com adresime yazabilirsiniz.

WhatsApp ile hemen sor
Close and go back to page